Sprawdź jak poszczególne składniki aktywne w kosmetykach do włosów oddziaływują na Twoje włosy i naucz się je stosować, by wydobyć z nich wewnętrzne piękno. Wprowadź prawidłową pielęgnację włosów ze składnikami aktywnymi w produktach Kérastase, aby uzyskać silne i zdrowe włosy.

Lśniące, mocne i zdrowo wyglądające włosy to najlepsza wizytówka, jaką możesz sobie zafundować. Perfekcyjna fryzura z łatwością dopełni każdą stylizację i sprawi, że poczujesz się jak gwiazda czerwonego dywanu.

Zanieczyszczeń pojawiających się na skórze głowy oraz włosach nie da się całkowicie uniknąć. Praktycznie każdego dnia masz styczność między innymi z powietrzem słabej jakości czy twardą wodą w kranie. Skutki tego są bardzo łatwo zauważalne – włosy stają się pozbawione blasku, oklapnięte, szorstkie i matowe. Takiego efektu chcesz zapewne uniknąć. Jednym z ciekawych rozwiązań, które pozwoli Ci poprawić wygląd Twojej fryzury, może być tak zwane chelatowanie włosów. Czy wiesz, co je wyróżnia oraz po które produkty pielęgnacyjne warto sięgnąć?
Niacynamid i witamina C to popularne składniki w kosmetykach. O tym, jak niezwykle szerokim spektrum działania wykazuje się niacynamid, wiele mówi się w dziedzinie kosmetologii i dermatologii. Niacynamid działanie zostało potwerdzone przez wiele badań. To obecnie bardzo popularny składnik aktywny, który do swojej codziennej pielęgnacji skóry wprowadza coraz więcej osób. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ za sprawą niacynamid działanie wygląd oraz kondycja naszej cery mogą ulec diametralnej poprawie. Warto jednak wiedzieć także o tym, że nie tylko pielęgnacja skóry twarzy jest obszarem, w którym sprawdzi się ta substancja. Oprócz tego niacynamid wykazuje cenne właściwości w zakresie pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. Dlatego, jeżeli dopiero rozważasz wdrożenie tego składnika do swojej pielęgnacji, koniecznie sprawdź, jakie jest jego działanie i jak może wpłynąć na Twoje włosy! Zapraszamy do lektury artykułu, w którym dowiesz się co to jest niacynamid, na co pomaga i jakie ma właściwości.

Kwasy owocowe to obecnie jedne z najpopularniejszych substancji aktywnych w kosmetyce. Są one szczególnie przydatne posiadaczkom problematycznych i trądzikowych cer, a ich regularne aplikowanie pozwala uzyskać zadowalające efekty. Jednym ze swego czasów zapomnianych, ale równie ważnych w pielęgnacji substancji jest kwas mlekowy. Posiada on szerokie zastosowanie zarówno w przypadku pielęgnacji skóry, jak i włosów. Warto mieć jednak świadomość na temat tego, jak używać go w sposób prawidłowy. Sprawdź, co warto wiedzieć na jego temat, aby za jego pomocą uzyskać zadowalające efekty.

Kwasy pochodzenia organicznego znajdują swoje powszechne zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Choć większość z nas kojarzy je głównie z ich dobroczynnych właściwości wspomagających niwelowanie problemów skórnych, to w rzeczywistości można przypisać im znacznie szersze działanie na nasz organizm. Jednym z kluczowych kwasów działających z korzyścią zarówno na komórki skóry, jak i strukturę włosów jest kwas winowy. Czym się charakteryzuje i w jaki sposób wykorzystać jego potencjał?

Kwasy kosmetyczne są jedną z najbardziej popularnych kategorii związków chemicznych, które stosuje się w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji skóry oraz włosów. Bardzo często używane są one w okresie jesienno-zimowym, jednak coraz więcej produktów w drogeriach opiera się na całorocznej kuracji. Odpowiednio dobrane kwasy mogą świetnie wesprzeć strukturę kosmyków, a także poprawić gęstość i wygląd fryzury. Poznaj właściwości kwasów w kosmetyce.

Odkryj naturalne składniki aktywne, które nadają produktom Aura Botanica ich niesamowitą siłę.

Wewnątrz niewielkiego procenta roślin kryją się rzadkie, drogocenne olejki. Całkowicie bezpieczne dla skóry i organizmu olejki eteryczne harmonizują ciało i umysł. Doświadcz spersonalizowanego Rytuału i podziel naszą obsesje tych niezwykłych darów natury.

Wyszukiwarka ZNAJDŹ SALON

Znajdź salon Kérastase w Twojej okolicy, aby wykonać diagnozę swoich włosów, odkryć Rytuały wykonywane w salonach oraz kupić produkty Kérastase.